Kemal Güller Kimdir?

Kemal Güller, Türk siyasetçi ve iş adamıdır. Güller İnşaat’ın kurucusu olarak Kadirli ilçesinde faaliyet göstermektedir. İş hayatında başarılı oluşu ve yaptığı yatırımlarla tanınan Kemal Güller, aynı zamanda siyasi kariyeri ile de bilinmektedir. MHP ve AK Parti gibi farklı siyasi partilerde yer almış ve birçok önemli görev üstlenmiştir. Son dönemde ise siyasi ve iş hayatındaki faaliyetleriyle dikkat çekmektedir.

İş Hayatı

Kemal Güller iş hayatına Güller İnşaat’ı kurarak başladı. Kurduğu şirketle birçok başarılı projeyi gerçekleştirdi. İlk olarak Kadirli ilçesinde başlayan faaliyetleri, zamanla Hatay ve Adana gibi çevre illere genişledi. Güller İnşaat, altyapı, üstyapı ve konut projeleriyle birçok ilde imza attı. Şirket başarılarıyla dikkatleri üzerine çekerken Kemal Güller de iş hayatında tanınır hale geldi. Faaliyetlerini daha da genişletmek isteyen Güller İnşaat, uluslararası projelerde de yer almaktadır. İnşaat sektöründe başarılı işlere imza atan Kemal Güller, aynı zamanda birçok kişi tarafından iş ahlakı ve dürüstlüğü ile de örnek gösterilmektedir.

Siyasi Kariyeri

Kemal Güller’in siyasi kariyeri oldukça hareketli bir sürece sahiptir. İlk olarak 1980’li yıllarda Milliyetçi Çalışma Partisi’nde (MÇP) siyasi faaliyetlere başlayan Güller, sonrasında Milliyetçi İşçi Köylü Partisi (MİP) ve Anavatan Partisi’nde (ANAP) de görevler üstlendi. Ancak asıl siyasi kimliğini Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) buldu.

MHP’deki siyasi kariyeri oldukça uzundur ve parti içinde birçok görevde bulunmuştur. MHP İlçe Başkanlığı, MHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve MHP Meclis Üyeliği gibi önemli görevleri üstlenmiştir. Ayrıca 1994-1999 yılları arasında Kadirli Belediye Başkanı olarak da hizmet vermiştir.

Son dönemlerde ise siyasi kimliğinde bir değişiklik görülmüştür. 2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AK Parti) geçmiş ve meclis üyeliği görevine seçilmiştir. Güller, siyasi kariyeri boyunca farklı partilerde yer alsa da vatanseverlik ve milliyetçilik değerlerinden ödün vermemiştir.

MHP’deki Görevleri

Kemal Güller, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) içinde de birçok görev üstlendi. Güller, 1995 yılında MHP’ye katılarak siyasi hayatına başladı. Partide aktif görevler üstlendi. Kadirli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Başarılı çalışmaları ile büyük takdir topladı. Takdir edilerek MHP Osmaniye İl Başkanı olarak seçildi. Bu görevde de başarılı çalışmaları ile birçok projeye imza attı. Kendisine olan güvenin artması ile birlikte, MHP Osmaniye Milletvekili adayı oldu. Ancak seçimleri kazanamadı. İlerleyen zamanlarda AK Parti’ye geçiş yaptı.

İl Başkanlığı

Kemal Güller, MHP Kadirli ilçe başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde, ilçede aktif olarak çalışmalar yaptı. İlçe teşkilatı olarak birçok etkinlik düzenlendi. Eğitim, kültür, sanat gibi alanlarda birçok projeye imza atıldı. Aynı zamanda siyasi çalışmalar da yoğun bir şekilde sürdürüldü. İlçe teşkilatı olarak sürekli saha çalışmaları yaparak, halkın sorunlarını dinlediler ve bu sorunlara çözüm önerileri getirdiler. Kemal Güller, başarılı çalışmalarından dolayı, hem parti içinde hem de halkın gözünde saygınlık kazandı.

İl Genel Meclisi Üyeliği

Kemal Güller, MHP’den İl Genel Meclisi üyeliği görevi de üstlenmiştir. Bu görevi sırasında il genel meclisi toplantılarına düzenli olarak katılıp, ilçe halkının sorunlarını dile getirmiştir. Aynı zamanda, özellikle Kadirli ilçesi için yapılan yatırımların takipçisi olmuştur. Görev süresi boyunca, il genel meclisi tarafından yapılan projeler ve çalışmalar hakkında düzenli raporlamalar yapmıştır. Kemal Güller’in İl Genel Meclisi üyeliği görevi, ilçe halkının sorunlarına çözüm odaklı yaklaşımı ve aktif rol almasıyla takdir toplamıştır.

AK Parti’deki Görevleri

Kemal Güller, AK Parti’ye MHP’den geçiş yaptıktan sonra birçok önemli görev üstlenmiştir. AK Parti’deki ilk görevi Kadirli İlçe Başkanlığı olmuştur. Daha sonra AK Parti’nin Adana İl Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Bu dönemde partideki etkinliği artmış ve özellikle yerel seçimlerde yakaladığı başarılarla ön plana çıkmıştır. Güller ayrıca AK Parti Seyhan İlçe Başkan Yardımcılığı, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. AK Parti’deki görevleri boyunca da iş hayatına devam eden Güller, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından birinin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmüştür.

Son Durum

Kemal Güller son dönemde iş hayatındaki faaliyetlerine devam etmektedir. Güller İnşaat’ın başarılarına yenileri eklenmeye devam ederken, siyasi alanda da önemli adımlar atmıştır. Güller, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kadirli Belediye Başkan adayı olmuş ancak seçimi kazanamamıştır.

Kemal Güller, son olarak 2021 yılında yapılan MHP Kadirli İlçe Kongresi’nde tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilmiştir. Bu görevine yeniden başlayan Güller, MHP’yi Kadirli’de zirveye taşımayı hedeflemektedir.

İş hayatında olduğu gibi siyasi alanda da hedefleri yüksek olan Kemal Güller, çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Kendisi, özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bir isim olarak dikkat çekmektedir.

Yorum yapın